• heb
  • arab
  • eng

 

נציב ליונס ישראל בין השנים 2010-2011

סיסמתו: "לשרות אנו באהבה וביושרה"

 

טוביה (טדי) גולדשטיין נולד בלימה, פרו, להורים ממוצא סלובקי שהגיעו ללימה בעקבות בני משפחה. בהיותו בן חצי שנה הגרו הוריו לצ'ילה, לכן הוגדר טוביה על ידי שגריר פרו לשעבר בישראל כפרואני מלידה, צ'יליאני מחינוך וישראלי ממסורת.

טוביה, שגדל בבית דתי, למד בישיבת טלז בקליבלנד בארה"ב כמורה ליהדות. בגמר לימודיו, נסע לשנת השתלמות לבית מדרש למורים בירושלים.  עם סיום הלימודים נסע עם רעייתו פולי ז"ל לפרו, שם עבדו שניהם כמורים לעברית והיסטוריה בבית ספר יהודי. לאחר סיום עבודתם, עברה משפחת גולדשטיין לצ'ילה, שם למד טוביה בערבים ראיית חשבון, ובמקביל היה פעיל בקהילה היהודית. יחד הם עלו ארצה בשנת ב-1973.

לאחר קליטתו בארץ פתח טוביה משרד לראיית חשבון אותו הוא מנהל עד היום.

טוביה - אב ל-3 ילדים, 8 נכדים ו-3 נינים, היה נשוי לפולי ז"ל כ-50 שנה. כיום נשוי לרות.  

מתוך שאיפה להקים מועדון של דוברי ספרדית שיעסקו בהתנדבות, פנה לגרי רוט ולעזרא שמיר לבדוק את נכונות הליונס הבינלאומי להקים מועדון דוברי ספרדית. משנתקבלה התשובה, הקים ב-1999, כנשיא מייסד, את מועדון דן פז - ישראל.

בנוסף לפעילותו בליונס, משמש מזה שנים נשיא הלשכה לקשרי תרבות ישראל-צ'ילה וחבר הנהלת ידידי  אוניברסיטת תל אביב.

פעילות בנציבות:

עם כניסתו לליונס ישראל החל טוביה, כיו"ר ועדת ברית תאומים במחוז, בדרבון מועדונים ליצור בריתות תאומים עם מועדונים שונים בליונס הבינלאומי, דבר שמביא ליצירת קשרי ידידות ופרויקטים משותפים. פעילות זו הפכה את מועדונו ואת המחוז למוכרים יותר בעולם. בפורומים של אירופה ואמריקה הלטינית בהם השתתף טוביה, הפך טקס כריתת ברית תאומים למסורת רבת-מועדונים. על פועלו זה, קיבל פרסים והוקרות מנשיאים בינלאומיים, הנהלות הפורומים ומועדונים רבים. 

חקר, אסף ושימר כל סיכות ליונס ישראל מאז הקמתו: נושא חשוב ובינלאומי מכיוון שבכל ועידה בינלאומית נודעת חשיבות רבה לסיכות של ארץ הקודש לאספני סיכות.
 www.angelfire.com/nd/lionsisrael/9Pins.html

יזם מניעת תאונות דרכים.

ועדת מנהיגות: הבאת נושא המנהיגות במחוז לקדמת הבמה. קיום סמינרים למנהיגות באישור הליונס הבינלאומי ובמימונו. עפ"י בקשתו של טוביה גולדשטיין, מימן הליונס הבינלאומי את תרגום חומר ההדרכה לעברית. טוביה הוזמן לבודפסט לסמינר להכשרת מדריכים, כשבדרך כלל המשתתפים בו הם נצל"שים ומעלה. על תרומתו בנושא המנהיגות במחוז, קיבל את אות הנשיא הבינלאומי למנהיגות.

אינטרנט: הקמה וטיפול במשך 10 שנים באתר למועדון דן פז - ישראל בספרדית ובאנגלית, ועל כך קיבל פרס מהליונס הבינלאומי. http://www.angelfire.com/mn2/teddyslionsclubpage/Indix.html .

כמו כן קיבל פרס מהנשיא הבינלאומי על סיכת מועדונו, והרעיון שכל נשיא מועדון מנפיק על חשבונו סיכה משלו.

-----------

בוועידה העולמית, שנערכה בסידני באוסטרליה ב-2010, הוסמך טוביה כנציב הליונס בישראל.

בדרכו לסידני, איבד טוביה את כושר הראייה. למרות זאת השתתף בסמינר להכשרת נציבים וסיים בהצטיינות את פעילותו בוועידה העולמית.

בדרכו חזרה ארצה, ליוו אותו המחשבות, האם יוכל להתמודד עם תפקידו במצבו החדש. לאחר התלבטויות קשות - הוא החליט להמשיך ולמלא את התפקיד שלקח על עצמו. את השנה האירה לטוביה, עתליה סגל מזכירתו הנאמנה, שהיתה כעזר כנגדו ויד ימינו. כולל קריאה וכתיבת המכתבים, נהיגה, וכל היוצא מכך.
ראוי גם לציין את חבר מועדונו וגזבר הנציבות,  רו"ח משה ברברס.

 פעילות כנציב:

קבלת תקציב מהליונס הבינלאומי לתרגום חוקת הליונס לעברית, ובכך ליישם את מחשבתו שאנו חייבים  להחיל אותה ברוחה וכלשונה בליונס ישראל, כמתחייב בשבועתנו עם כניסתנו לארגון ולהתאימה לתקנון עמותת ליונס ישראל, ולדאוג שכל חברי הליונס יהיו חברים בה,  וכמתחייב לאחד באישות משפטית אחת את ליונס ישראל ועמותת ליונס ישראל ע"ר.

ביוזמתו של טוביה, בתקופת אוסאמה עלימי כנציב, מחוזנו כרת ברית תאומים עם מחוז בנפולי בהשתתפות משלחת ישראלית גדולה שארגן. בכנס בסלרנו השתתפו טוביה ורעייתו כנציגי המחוז, הוחלט בעקבות הצעתו של טוביה, לתרום ביחד (שני המחוזות) כפרויקט משותף למען העיוורים, תקליטורים מדוברים לספריית העיוורים בנצרת בעברית ובערבית. התקליטורים נמסרו בטקס מרשים עם משלחת המחוז התאום שהגיע במיוחד.

מסע לארץ הקודש: במשך 8 שנים, יזום והוצאה לפועל בהצלחה רבה של מסע ליוניסטים לארץ הקודש אשר במסגרתו הם הגיעו לארץ מכל העולם, ועלו לרגל לשבוע ימים. שיא הפרויקט כאשר השתתפו מעל 100 חברי ליונס בוועידה ה- 50 של המחוז וכ - 60 מהם, חברו לסופ"ש נציבותי בערד. במסגרת סופ"ש התקיים גם טקס כריתת ברית תאומים בין מחוז 128 והמחוזות של רוסיה וגרמניה.

סיום השנה בתערוכה של ציירים חברי הליונס.

בנוסף לפרויקטים שצוינו, פעלו גם הפרויקטים המסורתיים: איש השנה והמופת. חילופי נוער. תחרות המוסיקה. פורום אירופה. תחרות ציירי גיל הזהב ועוד.

 מבין החלטות הוועידה בשנת נציבותו של טוביה גולדשטיין:

1.         הוועידה מאשרת שהחלטה שהתקבלה בוועידה השנתית של מחוז 128, שהיא המוסד העליון בנציבות הליונס בישראל, ניתן לבטל  או לשנות רק בוועידה שנתית רגילה או מיוחדת - במידה ואינה מנוגדת לחוקת הליונס הבינלאומי.

2.         הוועידה מאשרת את המשכיות פעולתה ופעילותה של הוועדה לתיאום תקנון העמותה עם חוקת הליונס הבינלאומי, שהוקמה על ידי הנציב בשנת הפעילות 2010-2011 . 

הוועידה מצפה שהועדה תסיים את עבודתה ותגיש את המלצותיה לקראת הועידה ה-52.

3.         הוועידה מאשרת הכללת כל המועדונים באתר ליונס ישראל, תוך מתן אפשרות למועדונים להוסיף לאתר את מורשת ליונס ישראל.

4.         הוועידה מרחיבה את החלטתה מהוועידה ה- 14 – לגבי בעלי תפקידים בקבינט לתפקידי הנציב, נציב שקדם והסגנים: לא ייבחר יותר מנציג אחד מאותו מועדון. כמו כן לא ייבחרו לאותו קבינט בני זוג. הערה: על אף שהחלטה זו התקבלה ע"י צירי הועידה היא מתבטלת בעליל כי, בהתייעצות עם המחלקה המשפטית של הליונס הבינלאומי היא נוגדת את חוקת הליונס הבינלאומי.

------

לאחר שסיים טוביה גולדשטיין את שנת נציבותו, המשיך את פעילותו במועדונו, מועדון דן פז ישראל, ובליונס ישראל בהתאמת חוקת הליונס והתקנון, דאג לקבלת תקציב מהליונס הבינלאומי לתרגום החוקה לעברית, והחלת עמותת הליונס על כל חברי הליונס בארץ.

וכדברי טוביה: חייב להודות לרות - רעייתו, על התמיכה והסיוע, שאינם מובנים מאליהם. נהנה מפעילותו בליונס ובמיוחד מכך, שיש לו חברים ליוניסטים בכל העולם.

 

Go to top