• heb
  • arab
  • eng

פעילויות רווחה וקהילה של מועדון פתח תקווה שלום

מתחילת השנה העברית החדשה התקיימו ומתקיימות מספר פעילויות של חברי המועדון כמפורט:

קיימות:

השנה התחלנו עם בית הספר יובלים בשורה של פעילויות אותן ניתן לקרוא בשם כולל "קיימות".

חלקה הראשון של התוכנית היה היום הניקיון הבינלאומי שהיה מורכב ממספר משימות שהתבססו על קישורים לחומרים חינוכיים שהעביר לבית הספר איציק עפרון. בשעה הראשונה ישבו המחנכות עם תלמידי הכתות והעבירו שיחה על מהו יום הניקיון, חשיבותו ומה אנחנו עושים למען מטרה זו. בשיעור השני יצאו כל כתות בית הספר על מוריהן וחברי ליונס שלום לפעילויות ניקיון בחצר בית הספר, בסביבה הקרובה, ליד 2 אנדרטאות לזכרו של אלי כהן ושל חללי אסון המסוקים והחליטו שיאמצו אתרים אלה גם בעתיד. לאחר הפסקת האוכל נכנסו התלמידים לכיתותיהם ושם כל מורה בדרך שבה בחר ובסיוע של חבר המועדון התקיימה פעילות שעסקה בפסולת שאנו צוברים, סוגי הפסולת ומשכי הזמן להתכלותם כשהמסקנה הייתה חד משמעית צריך בצד צמצום הצריכה לקיים פעילות ענפה של מחזור חומרים.

אנחנו לא מתכוונים להסתפק בפעילות יום זה ובימים אלה מתגבשת בשיתוף הנהלת בית הספר, מועדון שלום ואגף שפ"ע בעיר  תוכנית של "נאמני ניקיון צעירים" שיצאו מדי שבוע בשעות אחר הצהריים ויכינו דוחו"ת על מפגעים סביבתיים שנתקלו בהם. המקור של הדו"ח יועבר באמצעות ביה"ס לאגף שפ"ע בעירייה שיחזיר תוך שבועיים את הדו"ח ובו תשובות על מה שנעשה לתיקון את המפגע. התלמידים ישובו למקום ויראו אם אכן המפגעים טופלו ויגיבו בהתאם. בכדי לקרב את התלמידים ולצ'פר אותם נקיים במהלך השנה סיורי שטח עם נציגי אגף שפ"ע ובסיום השנה מתוכננת יציאה משותפת מודרכת לפארק השרון. מאחר וזו היא שנת ניסיון יצוותו 5 זוגות של תלמידים. בתקווה שהניסוי יצליח ואחרי שיופקו הלקחים ויעשו השיפורים היכן שצריך יהיה לעשות, תוצע פעילות זאת לכל תלמידי כתות ה ו, וזאת בידיעה שביה"ס פועל מהשנה בדגשים ירוקים של איכות הסביבה.

פוסטר השלום:

70 תלמידים בגילאי 12-13  בבית הספר יובלים בשכונת עמישב בפתח תקווה נוטלים חלק בתחרות פוסטר השלום. בתחילת חודש נובמבר התכנסה הוועדה המועדונית בראשותה של ליון חיה בוזין לבחור את הציורים הזוכים. ציוריהן של לויטה רבינוביץ וניקול זובריצקי בנות אחת עשרה וחצי היו בין 34 הציורים האחרונים שהשתתפו בטקס הארצי כאשר ציורה של ניקול זובריצקי זכה במקום השני הכללי בתחרות.

עזרה בלימודים:  

חבר המועדון ליון אלי אזרחי ממשיך בפעילות שהוא מקיים זה מספר שנים, כאשר אחת לשבוע הוא מבלה יום בבית הספר יובלים בעזרה לתלמידים נזקקים המופנים אליו על ידי מחנכות הכתות. בנוסף  פועל זו השנה השנייה סטודנט שהופנה אלינו במסגרת פרויקט הענקת המלגות מקרן רכוולסקי.

פינת חי טיפולית:

אחרי חג הסוכות נפתחה בבית הספר יובלים פינת החי הטיפולית שהוקמה בתרומה משותפת של המועדון ומשפחתו של חבר המועדון שנפטר יוסף ורדי ז"ל, הפינה תקרא "פינת סבא יוסף".

זוהי חוויה מחממת את הלב לראות את הילדים הגיעים לטפל בחיות בהכוונתה והדרכתה של המורה האחראית, ומוכנים לקחת על עצמם אחריות לטפל ולהאכיל את בעלי החיים בימי החופשה.

מועדון נאמן – נפגעי אירוע מוחי נלחמים:

חבר המועדון ליון שמוליק בן נפתלי ממשיך גם השנה בפעילותו במסגרת המועדון בשכונת אם המושבות. הפעילות כוללת הכנת והגשת ארוחת בוקר לחברי המועדון ולאחר מכן סיוע בהפעלות המועברות על ידי מדריכים מקצועיים. השנה מגדיל שמוליק לעשות והוא מתנדב פעם נוספת כל שבוע במועדון הנוסף הפועל במתנ"ס עולמות. השנה מצטרפים גם יוספה ואברהם בן אשר שיעבירו אחת לחודש במועדון באם המושבות בוקר של "מספרי סיפורים".

מד"א בקרב נוצרים ידידי ישראל:  

חברת המועדון ליון דבי עפרון מתנדבת במחלקה הבינלאומית של מד"א במסגרת פעילות בקרב נוצרים ידידי ישראל ברחבי העולם. המטרה היא גיוס ידידים למד"א, תרומות כספיות לרכישת ציוד ותרומות דם בעת ביקורים בארץ.

בתאריכים 19-21.10 התקיים בירושלים כנס גדול של נוצרים ידידי ישראל בו השתתפו כ – 6000 איש. במקום הוצבה ניידת לתרומות דם. דבי הייתה אחראית בשיתוף עם מתנדבים נוספים על הפעילות הלוגיסטית של הניידת והתוצאות היו טובות. תרמו אורחים מדרום וצפון אמריקה, אירופה המערבית והמזרחית, אסיה ואוסטרליה שעברו את הסלקציה הקפדנית מאד לתרומת מנות דם {רבים נפסלו בשל הקריטריונים הנוקשים והקפדניים הנהוגים בארץ בכל נושא התרמת הדם} וטוב שכך.

ליון שף:

גם השנה יפעל מועדון העיוור במסגרת תחרות ליון שף נקווה שתנאי המקום שקבלנו יהיו השנה משופרים, כשהזוכים יזכו להשתתף ביום הסדנא המוצלח כל כך שאנו מקווים שיתקיים גם השנה בהדרכת שפים מקצועיים

העשרת  ספרית בית הספר: 

ספרית בית הספר שהגיעה להישגים גדולים ביותר בזכות פעילות מועדון שלום, זוכה גם השנה לתרומת ספרים לספרייה על פי בקשת ביה"ס. הספרים נתרמים על ידי ספרית ידיעות אחרונות ביוזמה ובהפעלה של חברי המועדון. בעבר נהגנו לקבל גם ספרים מהוצאת כתר. פעילות זאת הביאה את משרד החינוך להכרה בספריית בית הספר כספרייה תקנית ואושרה לה תרומה כספית נכבדה של תורמת מארצות הברית, שהביאה לכך שהעירייה השקיעה שקל מול שקל בגובה התרומה שהתקבלה וכיום פועלת בבית הספר ספריה עשירה ומודרנית המהווה נשוא לקנאה לבתי ספר רבים

 

איציק עפרון
דובר המועדון

Go to top