• heb
  • arab
  • eng

מי יבנה בית בתל אביב ? (מועדון דן פז-ישראל)

זוכרים את השיר ? מצחיק מה ?

החלוצים דאז הם לא החלוצים דהיום. כיום, אנחנו מתחברים לעולם, מציינים את יום הנטיעות העולמי, נוסעים לבאר שבע ונוטעים, נוטעים ונוטעים. אז, לא כל כך פשוט.

ביוזמת נשיאת המועדון דן פז-ישראל הגב' סילביה אסטרין חברנו לשני מועדוני הליונס בבאר שבע, למועדון שבערד ובהדרכת נציג קרן הקיימת נטענו ונטענו, לא בדרום תל אביב אלא בדרום הארץ ביער יתיר. ועדיין לא כל כך פשוט.

גם אזרח בדווי היה איתנו. ולא סתם היה. הוא הדריך ביום שישי יום המנוחה שלו, בהתנדבות, והוא אפילו לא "ליון". בזכותו ראינו עתיקות עם הסברים מעניינים ושתינו קפה טעים.

נהנינו מחברת חברי ליונס (71 חברים ), חברי קרן קיימת, אשר עמלו להכין את השתילים ומיקומם לכל אחד ואחת מאיתנו ומחברת האזרח הבדווי.

העצים, היער, העתיקות, ריח האדמה, שירת הציפורים, שמיים כחולים ומצב רוח מעולה כולם היו חלק

התרמה וטנגו.

חיבור לא הגיוני ? אצלנו זה קרה ! ערב טנגו באירוע התרמה השנתי של מועדון דן פז-ישראל דוברי ספרדית – זהו נושא כמעט מתבקש.

הכל היה יפה : השפה הספרדית המתנגנת יפה לאוזן, המוזיקה, השירה, הריקודים.

שמענו את רביעית הנגנים "לוס טורדוס" במיטב הטנגוס והוואלס הדרום אמריקאי. את הזמרת רצ'י גוטמן שרה שירי אהבה ומחאה אהובים על כולנו בליווי הפסנתרן אלברטו ארדז. ראינו את צמד הרקדנים רונן ומאיה. לראות אותם מבצעים את תרגילי הרגליים האופייניים לטנגו וכבר הנפש מתמוגגת.

בשורות הראשונות ישבו לצד ראש העיר כפר סבא מר יהודה בן חמו, נציב הנבחר ומ"מ הנציב עו"ד דני הורוביץ, מכובדי ארגון עולי אמריקה לטינית בעיר ומכובדים נוספים, ישבו עיוורים\ ולקויי ראיה – שהם לב ליבו  של ארגונינו. הערב הסתיים בריקודי טנגו לכל דורש באולם הכניסה של האודיטוריום.

ואנחנו ?   אנחנו נושמים לרווחה ומאושרים על גיוס הכספים שיהווה בסיס לתרומות שלנו בשנה הבאה.

ערב של הצלחה וגאווה !  כל הכבוד לנו !

https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=leonesdanpaz&target=ALBUM&id=5742401169231723953&authkey=Gv1sRgCK232Y_t-6OgcA&invite=CMOuj7YM&feat=email

 ______________________________________________________________

לכבוד                                                                                                       15-04-2012

מועדון ליונס דן פז-ישראל

הנדון: טיול משפחות לילדים עיוורים ולהורים עיוורים

שלום רב,

ברצוננו להביע את הערכתנו והכרתנו מעומק הלב על תרומתכם הנדיבה למען הילדים והמשפחות חברי מרש"ל.

ב- 1/4/2012 יצאנו לטיול לאזור הדרום עם ילדים  עיוורים ומשפחותיהם ועם הורים עיוורים וילדיהם, השתתפו בטיול 50 אנשים. נסענו לדרום הארץ ושם הגענו ל"שביל הסלט" במושב תלמי יוסף. המקום מהווה חוויה חושית לכל החושים- קטפנו עגבניות שרי ומלפפונים,הפרחנו יונות דואר, אספנו תפוזים ואכלנו גזרים לבנים..............טעים מאוד!

משם המשכנו לגשר הטיול ועברנו מעל הגשר, חלק מהילדים התרגשו מאוד מהגובה ומתחושת המרחב.

ארוחת צהרים הייתה טעימה והילדים בחרו לאכול מהמגוון העשיר שהוצא.

לאחר מכן, הגענו ל"ספינת המדבר" וראינו גמליםםםםםםם. הם כול כך התרגשו, צחקו והתלהבו. העלייה על הגמל הייתה חווייתית, כללה ריחות אחרים ובעיקר התלהבו מהעלייה והירידה מהגמלים.

תודתנו הגדולה  לחברי ליונס דן פז - ישראל , בלעדיכם לא יכולנו לקיים את הטיול הנפלא. הטיול  גרם למשפחות לרצות טיולים נוספים כאלה.

תבורכו על פועלכם.

קרן יפה

מנהלת מרש"ל תל אביב יפו - מרכז לעיוורים וליקויי ראייה

 

 


 

Go to top