• heb
  • arab
  • eng
מחנה נוער ליונס ישראל, קיץ 2010
Lions Youth Camp and Exchange, Israel 2010


הארגון הבינלאומי של מועדוני ליונס (www.lionsclubs.org ) מקיים מדי שנה מחנות קיץ בינלאומיים לנוער שבין הגילאים 17 עד 23 במטרה ליצור ולעודד אווירה של הבנה בין אומות העולם.
השנה קיבל על עצמו מועדון ליונס נס ציונה להרכיב את הועדה לנוער נכנס ולארח את מחנה הקיץ של חילופי הנוער בישראל. במסגרת התוכנית התארחו 25 בני נוער מובחרים מ-15 מדינות אצל משפחות מקומיות.
האורחים הגיעו לארץ בין ה-16 ל-18 ביולי 2010 והתקבלו באהדה על ידי המשפחות הנס ציוניות ובמיוחד ילדיהן.

 

היות ומועדון נס ציונה קטן מאוד, נעשתה בחודשים שקדמו פעילות ענפה לגיוס משפחות מקומיות מתאימות לאירוח. למאמץ של מתנדבי הליונס המקומיים, נרתמו עיריית נס ציונה, הנהלת הקניותר (הקניון המקומי) ורבים נוספים. בין המשפחות מארחות נמנית גם משפחה מראשל"צ אשר תעתיק בקרוב את מגוריה לעירנו, ומשפחה רחובותית.

בערב ה-18 ביולי התקיים בבית יד לבנים בנס ציונה טקס קבלת פנים בשיתוף עיריית נס ציונה, ובנוכחות נציב ליונס ישראל מר טוביה גולדשטיין, חברת מועצה ואחראית לקשרי חוץ של העירייה הגב. ציפי זילברמן, נציגים של מועדון ליונס דן פז ישראל, משפחות מארחות והאורחים הצעירים.
הטקס הופק בכוחות משותפים של חברי מועדון ליונס המקומי, תושבים, אמנים ועיריית נס ציונה אשר סיפקה את המקום.
במהלך קבלת הפנים הוצגו האורחים, אשר חלקם זכו במחנה הודות לפעילותם הברוכה בהתנדבות בקהילותיהם וחלקם אף חברים במועדוני ליונס צעירים (Leo) לעזרת הקהילה. את הערב חתמה הופעה של מקהלת "צלילי ראשון" והגברת יוליה סוקולוב, זמרת אופרה ומורה לפיתוח קול.


בבוקר ה-19 ביולי יצאו בני הנוער לסיור בן שבועיים ברחבי הארץ מגולן ועד אילת. הטיול כולו ממומן על ידי נציבות ליונס ישראל והודרך על ידי המדריך מיכאל בן שטרית. בסוף השבוע של אמצע הטיול אירחו את המחנה מועדוני הליונס בנצרת, הובילו את האורחים לביקור במקומות הקדושים לנצרות ודאגו למצב רוח טוב עם מסיבה ובילוי בבריכה.
שלב המחנה הנודד הסתיים ב-29 ביולי ובני הנוער פוזרו בין בתי המשפחות בנס ציונה. בשבוע שבין ה-1 ל-6 באוגוסט ארגן מועדון ליונס נס ציונה מגוון פעילויות, שרובן משותפות לאורחים הצעירים ולבני המשפחות המארחות. ביניהן נמנה ביקור בגן המדע של מכון וויצמן, הרקדת ריקודי עם בפקולטה לחקלאות, סיור ביפו, יום בילוי במימדיון, הקרנת מצגות וערב מאכלים לאומיים של המבקרים, פעילות אומנותית וספורטיבית, ביקור בבית הראשונים בנס ציונה ובמוזיאון הפרדסנות ברחובות, שיחה עם ניצולת שואה מיוחדת במינה, ביקור וחוויה בתחנת הרדיו המקומית, ערב גיבוש וגריל עם המשפחות המארחות, ועוד. באחד הימים לקח על עצמו מועדון דן פז- ישראל להוביל את הקבוצה למוזיאון קהילת המודיעין ברמת השרון, למרכז המבקרים של בטר-פלייס בפי גלילות, ארוחת צהריים קיבוץ גליל ים ולקינוח עם גלידה ביפו.
לסיום התוכנית התקיימה במוצ"ש ה-7 באוגוסט מסיבת דיסקו למשתתפים ולצעירים שהתיידדו עמם במהלך שהייתם בישראל. הפרידה מן המשפחות ומעמיתיהם למחנה הייתה נרגשת, עם הבטחות חמות להמשכיות הקשרים שהתפתחו.
מר שלמה אליהו יו"ר ועדת אירוח של מחנה הנוער הנכנס, בטוח כי הנערים והנערות שהשתתפו במחנה יהיו לשגרירים של רצון טוב לארצנו בכל ארצות מוצאם.

 

קישורים:

מהלך הטיול כולו תועד במערכת Google Maps:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=100939991735416316736.00048438cafd1f3295b91

 

דף מיוחד המרכז את מסעותיהם בארץ הקודש נמצא בכתובת:

http://chief.co.il/yce/Israel%20Youth%20Exchang.pdf
Go to top