• heb
  • arab
  • eng

 

לתפקיד הנשיא נכנס ראובן קינן, אשר מחליף את הנשיאה היוצאת נאוה אדלשטיין

בטקס השתתפו ראש העירייה יהודה בן חמו, נציגים בכירים של הנציבות הארצית של הליונס, חברי מועצת העיר וחברי מועדון הליונס.
הטקס המסורתי כלל את העברת מקבת הליונס מידי הנשיאה היוצאת, נאוה אדלשטיין, לידי הנשיא הנכנס ראובן קינן וכן הצגת פעילות המועדון בשנה החולפת.
קינן, תושב כפר סבא משנת 1973, נשוי ואב לשלושה ילדים, עוסק בתחומי ההוצאה לאור קרוב ל-45 שנים, וכיום הבעלים, העורך הראשי והמוציא לאור של מגזין חודשי בתחום הלוגיסטיקה.
בדברי ברכתו אמר ראש העירייה, "מועדון ליונס יודע לתת פתרון פרטני וגם לקהילות וארגונים. ראיתי מקרוב את העשייה המכובדת הגורמת להשראה. אני עומד לרשות הנשיא החדש. הצלחתו היא הצלחת הקהילה בעיר...".
קינן מסביר מהו מועדון הליונס ומהי תרומתו לקהילה בכפר סבא: "ליונס הוא ארגון חברתי התנדבותי בינלאומי הפועל במטרה לשפר את איכות החיים בקהילה. הארגון הוקם בארצות הברית לפני כ-100 שנים, והוא מונה כיום כ- 1.3 מיליון חברים הפועלים ב- 45,000 מועדונים ב- 205 מדינות בעולם. בישראל פועלים כ- 950 מתנדבים ב- 32 מועדונים ברחבי הארץ.
"מועדון כפר סבא, שהוקם לפני כ- 32 שנה, הוא המועדון הגדול בארץ, והוא מונה 66 חברים. פעילות המועדון עוסקת בענייני רווחה, בריאות הציבור, חינוך, סובלנות ופרויקטים נקודתיים לטובת הקהילה. במסגרת הרווחה אנו מלווים בתי ספר לחינוך מיוחד, מועדונית לילדים שפועלות משעות הצהרים, מלווים שורדי שואה ומקיימים פעילויות רבות כדוגמת יום המעשים הטובים, יום הניקיון וכדומה.
"אנו מסיעים מידי חודש כבדי ראיה לפעילויות החברתיות שלהם ומחלקים סלי מזון במסגרת 'מלוא הטנא'. אחת לשנה אנו מארגנים טקס בר ובת מצווה למשפחות שאין ידן משגת לקיים אירוע מכובד.
"במסגרת החינוך אנו עוזרים במלגות ועזרה באבחונים פסיכודידקטיים לתלמידים ממשפחות נזקקות.
וועדת בריאות הציבור מארגנת כ- 4 התרמות דם בשנה כעזרה למד"א. מזה שנתיים אנו עסוקים באבחון של 'עין עצלה' בין ילדי גני החובה. אבחון ראשוני כזה עוזר למנוע פגיעה בראיה בגיל מתקדם. הוועדה גם 'אימצה' את המוסד הגריאטרי בעיר. במסגרת זו נערכים אירועי חג ואירועים אחרים למאושפזים. אנו גם עוזרים בטיפולי שיניים והתאמת משקפיים בעלויות אפסיות לנזקקים.
"במסגרת קידום הסובלנות עוסק המועדון בתחרות בינלאומית של 'פוסטר השלום', בו מאפשרים לילדים, יהודים וערבים, לבטא את חזונם לשלום ביצירה אומנותית.
"מועדון ליונס מארגן בכל שנה אירוע הוקרה לאנשי מופת והוקרה לאיש או ארגון שבלטו בפעילות התנדבותית בקהילה. במסגרת זו גם מוקירים בני נוער וסטודנטים המקבלים מלגה ותעודת הוקרה בגין הצטיינות בנושאי התנדבות, מוזיקה, מדע וספורט.
"מזה 6 שנים פועל בחסותנו מועדון ה'לאו'- מועדון של בני נוער מתנדבים העוזרים לחברי הליונס בפעילות ההתנדבות. אגב, במסגרת הערב החגיגי נכנסה לתפקידה נשיאה חדשה למועדון ה'לאו'- ירדן פייביש החליפה את הנשיאה היוצאת חן אבן חן. בכל שנה עוסק הליונס גם בחילופי נוער, במסגרתם יוצאים צעירים למחנות נוער של הליונס בכל רחבי תבל.
מועדון נוסף הפועל בחסותנו הוא מועדון הצעירים - קבוצת אנשים בני 25-45 שהקימו מועדון חברתי מקביל לשלנו, ואשר יהוו עתודה למועדון הליונס הוותיק".
"חשוב לציין", מוסיף קינן, "כי כל הפעילות נעשית בהתנדבות מלאה. בכל שנה אנו מחליפים את בעלי התפקידים, וכל החברים תורמים מזמנם הפנוי לפעילות המועדון".
לגבי המימון לכל הפעילות מסביר קינן כי, "אנו מארגנים אירועי התרמה. ההכנסות ממכירת הכרטיסים הן המקור בכספי העיקרי שלנו. אנו גם פונים לגופים שונים למכירת שטח פרסום בחוברת אותה אנו מפיקים מדי שנה. גם תרומות מתקבלות בברכה,.
האם יש תכניות חדשות לשנה זו?
"כן בהחלט. בשלב הראשון המטרה היא לשמר ולעבות את הפעילויות הקבועות של המועדון. כנשיא אני מחזיק רשימה מרשימה של מיזמים חדשים ופעילויות חדשות, אותם אפרסם רק לאחר קבלת אישור של המליאה (המפגש החודשי של כל חברי המועדון)".

Go to top