• heb
  • arab
  • eng

במעמד ראש עיריית הוד השרון, מנכ"ל משרד הרווחה ונציב ליונס ישראל נחנך בהוד השרון "פארק כל הילדים" - פארק ייחודי נגיש, שהוקם ביוזמת מועדון ליונס הוד השרון המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

ביום שלישי כ"ז בתשרי תשע"ה, 21.10.2014 נחנך בהוד השרון "פארק כל הילדים", במעמד ראש העיר, חי אדיב, מנכ"ל משרד הרווחה, יוסי סילמן, ונציב ליונס ישראל, אמנון אלתר פארק כל הילדים מהווה פארק ייחודי נגיש, המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים. הפארק המרהיב הינו פרי שיתוף פעולה בין העירייה לבין מועדון ליונס הוד השרון, וכולל מגוון רחב של מתקני משחק, ספורט ופנאי המותאמים למגוון צרכים.

אירוע חנוכת הפארק התקיים ביום שלישי, 21.10.2014 במעמד ראש העיר הוד השרון, חי אדיב, מנכ"ל משרד הרווחה, יוסי סילמן, מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים, קרנות הביטוח הלאומי, מר שמואל וויינגלס, יו"ר ועדת הקמת הפארק הנציב לשעבר של ליונס ישראל, צביקה לובוביץ, נשיא מועדון ליונס הוד השרון, משה ראוך, חברי מועדון ליונס הוד השרון, נציב ליונס ישראל, אמנון אלתר, נציבי ליונס לשעבר ונשיאי וחברי מועדוני ליונס אחרים, ובהשתתפות רבים מתושבי הוד השרון ומכובדים רבים נוספים מבין התורמים להקמת הפארק. את הטקס ליוותה בשירה הזמרת לאה שבת שאליה התלווה דוד זיסקין ממועדון "תנופה" בעיר - מועדון לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים..
מלבד טקס חנוכת הפארק האירוע כלל גם מגוון פעילויות להורים ולילדים: ליצנים, הפעלות, ומשחקי כדור במתקן הסלים המיוחד.

את רעיון הקמת פארק כל הילדים הגתה יפה זגן, שכיהנה באותה עת כנשיאת מועדון ליונס הוד השרון, כהמשך לפעולת המועדון לגיוס כספים עבור ההסעות של ילדי "כנפיים של קרמבו" במסגרת צעדת האביב שאורגנה לצורך זה. "כנפיים של קרמבו" הינה תנועת נוער לילדים בעלי נכויות קשות מאוד שהקימה בהוד השרון עדי אלטשולר עוד בהיותה בת 17. היא המשיכה בפעילות זו גם בתקופה ששרתה בצבא ובמשך הזמן פתחה סניפים של "כנפיים של קרמבו" בישובים נוספים בארץ, שמספרם עומד היום על 30 ומיועדים להיפתח בקרוב 6 סניפים נוספים. על מפעל זה נבחרה על ידי ליונס הוד השרון כאשת השנה, ובהמשך אף זכתה בתואר "אשת השנה" של ליונס ישראל. מנכ"ל המשרד אמר בטקס שהמשרד פועל במיזם משותף עם "כנפיים של קרמבו" להגיע ל 60 סניפים ברחבי הארץ.

לפני כחודש בחר המגזין האמריקני היוקרתי "טיים" באלטשולר (27) להיות אחת משישה צעירים ברחבי העולם שהוכתרו בתואר "מנהיגי הדור הבא".

בטקס חנוכת הפארק אמר מנכ"ל משרד הרווחה כי הוד השרון מהווה את הסמן הימני בארץ בכל הקשור לפעילות לטובת בעלי צרכים מיוחדים אם בדיור בקהילה, אם בהקמת פארק זה ופעולות נוספות המשתלבות בחזון שר הרווחה של שילוב מקסימלי של בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה, והבטיח שהמשרד ימשיך לסייע בפעולות השונות בתחומים אלה.

ראש עיריית הוד השרון מר חי אדיב הודה בטקס למועדון ליונס הוד השרון ולכל השותפים על העשייה החשובה. עוד אמר ש: "קבלת האחר הינו ערך עליון בחברה מוסרית. יחדיו, קהילת הוד השרון והעירייה, נמשיך להוביל את הוד השרון כעיר קהילה המקבלת ומחבקת את השונה".
עוד ציין כי: "מתקני הפארק הכוללים מתקנים לכלל ילדי העיר ומתקנים מיוחדים המותאמים לילדים בעלי צרכי מיוחדים משתלבים  בחזון ובמיזם העירוני של "שינוי עמדות וקבלת השונה" המתמקד בלימודי השונות והשוויון, זכויות האדם והילד, סובלנות וקבלת השונה".

יו"ר ועדת הקמת הפארק, שעמל רבות בשנים האחרונות יחד עם חברי המועדון האחרים להגשימו, הנציב לשעבר של ליונס ישראל, צביקה לובוביץ, ציין ש: "הפארק הינו יוזמה של מועדון ליונס הוד השרון, לה נענה ראש העיר, חי אדיב, אשר הורה להקצות שטח בפארק ארבע העונות בעיר למטרה זו. פארק זה המשתרע על שטח של כ 2.5 דונם ובו 22 מתקני משחקים הכוללים אמצעי שמע וצליל, ומתקן כדורסל מיוחד בשם BANKSHOT, הינו הפארק הגדול בישראל המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים. עלות הקמת הפארק על מתקניו הרבים והמיוחדים הסתכמה בלמעלה מ 5 מיליון ש"ח שנתרמו על ידי גופים שונים כמו  האגף לפיתוח שירותים לנכים במוסד לביטוח לאומי, קרן עזבונות במשרד המשפטים, קרן של"ם, עיריית הוד השרון, ארגון הליונס הבינלאומי LCIF)), קרן יוסף וקריסטינה קסירר, ועוד רבים וטובים מתושבי הוד השרון ואחרים באמצעות אירועי התרמה שערך מועדון הליונס בהוד השרון ובכלל זה אירוע המוני עם עינת שרוף ומני פאר ז"ל שהכניס כ 150,000 ₪."

בדברי ברכתו הדגיש נשיא מועדון ליונס הוד השרון, משה ראוך, כי " המלאכה לא הושלמה עם הקמת הפארק, וכי המשך הפעילות בפארק המיוחד תתאפיין בהפעלתם הקבועה של ילדים עם צרכים מיוחדים יחד עם כלל ילדי העיר והסביבה על ידי מתנדבי המועדון ומתנדבים אחרים. עוד הדגיש כי המטרות שהציבו יוזמי הפארק הן: עיצוב עמדות חיוביות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים והפנמת ערכים של שיווין, קבלה ושילוב השונה בחברה.

נערה בכסא גלגלים במתקן קרוסלה נגיש

 

לצפיה בתמונות נוספות מהטקס

 

 

 

Go to top